Cu mult timp în urmă, un rabin a spus că a bătut la ușa cerului și l-a confruntat pe Mesia, de ce îți i-a atât de mult timp? Nu știi că omenirea te așteaptă. Nu pe mine mă așteaptă ei, a răspuns Mesia. Unii așteaptă bogăția și averea, alți așteaptă puterea cu care să îi conducă pe ceilalți, sau un regat cu propriile lor fantezii. Nu, ei așteaptă realizările propriilor lor visuri nebunești și nu visul unul Mesia doar al lor.
Rabinul s-a întors pe pământ, a adunat discipoli săi și le-a interzis să mai dispere. Haideți să visăm visul lui Dumnezeu pentru noi, adevărata noastră așteptare abia acu începe.