Într-o zi, o fetiță a mers în vizită la o familie de prieteni, împreună cu părinți ei. Puțin după ce s-au întâlnit, soțul, care era invalid, i-a spus soției că dorea să iasă. Văzând că ea nu-l poate însoți, s-a oferit ea să meargă cu el. Soția a rămas puțin gânditoare, probabil din cauză că se temea că era prea mică pentru a conduce căruciorul, dar apoi i-a spus:
– Bine, du-te!
Așa că a ieșit. A petrecut împreună toată după-amiaza, apoi, spre seară, l-a adus înapoi. La întoarcere acesta era nespus de fericit, iar fetița și mai mult decât el. Un mic gest făcut din iubire, dar imens pentru Cristos