Dragi copii iubiți credincioși, am citit aseară într-o carte mărturia unei mame care spunea că, Nu voi uita niciodată o frază spusă de unul dintre copiii mei când era mic: „Mamă, cum face colegul meu că atunci când ajunge acasă nu o găsește pe mama?” Acele cuvinte mi-au dat de înțeles cât de mult prețuia fiul meu prezența mea la întoarcerea lui de la școală și au fost suficiente pentru a-mi recompensa pe deplin inevitabilele… sacrificii.