Fostul președinte al Statelor Unite Calvin Coolidge a invitat la un moment dat prieteni de ai săi din propriul lui orășel de origine pentru a lua masa cu el la Casa Albă. Ei au stat și au privit cu atenție care din tacâmuri le va folosi, ce mâncare va consuma și când va mânca.
Strategia lor părea să fie una plină de succes până când a fost servită cafeaua. Coolidge a turnat cafeaua în farfuria lui. Și așa au făcut și ei. Apoi a adăugat zahăr și niște lapte. La fel au făcut și oaspeți lui. Apoi președintele s-a aplecat și a pus farfuria pe podea pentru pisică!