Cineva spunea la un moment dat că, exista odată un vitraliu care reprezenta înălțarea lui Cristos cu nori și cu cerul deschis și cu îngeri. Sub această imagine erau scrise cuvintele, Glorie lui Dumnezeu în înălțimi.
La un moment dat cineva aruncase cu o piatră în vitraliu și ștersese cuvântul înălțimi. Acum se putea citi numai atât Glorie lui Dumnezeu. De fapt tocmai asta e ceea ce trebuie noi să facem, locul unde trebuie să evanghelizăm, locul în care să predicăm vestea cea bună a învierii lui Cristos și a mântuirii pe care el ne-a obținut-o, adică peste tot.