O poveste spune că un profesor de religie și-a încheiat ora despre biblie prin a pune unele întrebări elevilor ei. De ce, credeți, că Dumnezeu ne iubește atât de mult? a întrebat el. Apoi a existat un scurt moment de liniște, moment în care copii au stat și s-au gândit la un răspuns cât mai corect.
Dintr-o dată, cu copil și-a ridicat mâna, și fără nici cea mai mică îndoială asupra corectitudinii răspunsului ei a și spus, Fiindcă el are doar câte unul din fiecare dintre noi.
Doar unul din fiecare dintre noi!