Un bărbat s-a dus la doctor într-o bună zi alături de soția lui pentru un control de rutină.
După control, doctorul a luat-o pe soția lui deoparte și i-a spus:
Soțul tău are o boală foarte gravă și serioasă care se poate agrava din caza stresului. Va trebui să țineți un anumit regim dacă doriți ca soțul dumneavoastră să trăiască. În fiecare dimineață va trebui să îi pregătiți un mic dejun bogat și foarte nutritiv. Va trebui să îi faceți întotdeauna pe plac și să faceți întotdeauna tot ceea ce îl ține pe soțul dumneavoastră într-o dispoziție bună. Va trebui să nu îl munciți prea mult. Să nu îl împovărați cu problemele voastre. Dar mai presus de toate va trebui să faceți dragoste zilnic…de două ori pe zi în zilele de weekend. Dacă faceți acestea, soțul dumneavoastră își va recăpăta sănătatea.
După ce au plecat de acolo, soțul și-a întrebat soția: Ce ți-a spus doctorul? Soția i-a răspuns: Doctorul mi-a spus că vei muri.