Am auzit zilele acestea că un băiat a visat că a intrat într-un magazin în care un înger stătea după tejghea. Când l-a văzut, băiatul l-a întrebat pe înger, Ce vinzi în acest magazin? Orice dorești tu! I-a răspuns îngerul.
Așa că băiatul, plin de entuziasm a început să comande, spunând, Aș dori să cumpăr un guvern cu adevărat democratic pentru țara mea, și un sfârșit al tuturor războaielor din lume, dreptate și progres pentru națiunile sărace, locuință pentru cei care nu au și multe altele.
Când a ajuns la acest moment, îngerul l-a întrerupt și i-a spus, Iartă-mă băiete. Dar tu nu mai înțeles cum trebuie. Noi nu vindem roade și produse în acest magazin. Noi vindem doar semințe.