O mamă mărturisea la un moment dat că, M-am dus cu copilul meu de doi ani să o vizitez pe bunica lui și, în timp ce eram la ea, a venit curierul care livra mâncarea la domiciliu” ca să-i aducă prânzul. După ce m-a felicitat pentru copilul meu, acel bărbatul a adăugat că avea patru copii. „Patru copii!”, a exclamat mama. „Îl iubesc foarte mult pe al meu, aşa că nu pot să îmi imaginez cum ar fi să împart iubirea mea la patru”. Însă acel bărbat i-a spus acelei mame, Doamnă iubirea nu se împarte, se înmulțește.