Un filosof a spus la un moment dat că există trei tipuri de oameni în lume. Primi sunt visători care concep ideii minunate însă care rămân în lumea viselor și a ideilor. Apoi plănuitori care își traduc visele în programe și rezoluții însă care rămân doar pe hârtie și în ultimul rând cei care fac, care duc la împlinire o sarcină, care își pun inima și sufletul în îndeplinirea ei, totul până e gata.
Tot ceea ce sper e ca între noi să existe mai multe persoane care fac decât care visează sau plănuiesc.